Antalya otobüs bilet fiyatları

ANTALYA SEFERİ

            Güzel ülkemizin her yanında yılın her döneminde dört mevsimden birini muhakkak yaşayabileceğiniz bir köşe vardır. Örneğin kış aylarında Antalya’ya bir kaçamak yaparak mis gibi bir bahar havası almanız mümkündür. Yahut yazın tadını doyasıya çıkarmak denize güneşe ve her türlü organik meyvenin tadına doyabilmek için de kaçılabilir Antalya’ya.

Antalya’ya yapılacak bir tatil programı Antalya’ya varmakla başlamaz. Yolculuğun ilk anından itibaren başlar. Yapacağınız en keyifli yolculuk da kuşkusuz ki otobüs yolculuğu olacaktır hele ki otobüs bilet fiyatları şimdilerde oldukça uygun rakamlara bulunabiliyorken. Yine de bu noktada otobüs bilet fiyatları hakkında endişelenmek doğaldır. Yol boyunca içinden geçeceğiniz onca şehir mola yerlerinde içeceğiniz birer çay ve yolculuk süresince şahit olacağınız yüzlerce güzel manzara otobüs yolculuğunuzu eşsiz kılar ve daha yola çıktığınız anda doğru bir karar vermiş olduğunuzu size hatırlatarak otobüs bilet fiyatları hakkındaki tüm kuruntularınızı bir yana bırakmanızı sağlar.

Antalya otobüs bilet fiyatları sanıldığı gibi fahiş fiyatlar değildir. Antalya otobüs bilet fiyatları seyahat edeceğiniz firmadan firmaya küçük farklarla değişkenlik gösterebilse de turizmin göz bebeği Antalya istikametine her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist akın ettiğinden bu güzergâhta hizmet veren yüzlerce seyahat acentesi vardır. Bugün itibariyle bu sayı yaklaşık olarak yüz otuz seyahat acentesi etmektedir. Bu nedenle de bilet fiyatları rekabet ortamının yolcular için bir getirisi olarak hayli düşük rakamlara çekilmiş vaziyettedir. Zaten günümüzde neredeyse bütün dünya çapında genel olarak otobüs bileti fiyatları diğer ulaşım araçlarının bilet fiyatlarına nazaran çok daha uygun rakamlardan satışa sunulmaktadır. Şu halde Antalya otobüs biletinizi hemen almanız için tüm şartlar elverişli görünmektedir.

Nihayet Antalya otobüs bileti aldığınızda içinizi hemen o an sarmaya başlayacak olan heyecanı doğru kullanmalısınız. Bunun için bazı ipuçları verebiliriz. Heyecanı doğru kullanmak için önce doyasıya tadına varmalısınız. Bu yüzden biletinize bir süre bakın sadece bakın. Biletinizin üzerinde yazan harf ve rakamları gözden geçirin. Böylece oturacağınız koltuktan ve biletinizde yazan saatte havanın nasıl olacağından başlayın hayal kurmaya. Artık yolculuk havasına girdiniz ve yola çıkmaya hazırsınız! Düşündüğünüz kadar zor değilmiş değil mi? Bilet fiyatlarını tasa ederek başlamıştınız oysaki bu tatil programına… Engelleri zihninizde aştıktan sonra her şey işte bu kadar kolay yola çıktınız bile!

Antalya’ya vardığınızda ünlü Saklıkent’i gezebilir meşhur Cleopatra Lara veya Konyaaltı plajlarından birinde denizin ve güneşin tadına varabilir beş yüzden fazla mağaralardan turizme açık olan üç tanesinden dilediğinizi görebilirsiniz. Selçuklu zamanından kalma camileri ziyaret edebilir Altın Portakal Film Festivali’nin yapıldığı tarihlere denk gelmişseniz ve yeterince şanslıysanız pek çok ünlü simayı da görebilirsiniz. Tüm bu güzellikleri tattıktan sonra daha yolculuğun başında Antalya otobüs bilet fiyatları hakkında kapıldığınız onca endişenin aslında ne kadar yersiz olduğunun siz de farkına varacaksınız. Artık kafanız bu her anlamda rahat etmiş tüm endişelerinizin yerini Antalya’nın sıcacık ikliminde sadece ve sadece huzur almış olduğuna göre bize düşen tek şey; iyi bir tatil geçirmenizi dilemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>