Metro otobüs biletleri fiyatları

Türkiye’nin en geniş ulaşım ağına ve en geniş araç filosuna sahip otobüs firması olan Metro Turizm yolcularına kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi ilke edinmiş öncü bir firmadır. Türkiye’de en çok yolcu taşıyan bu otobüs firmasının 415’i kendi aracı olmak üzere toplam 1303 adet araç ile karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti verilmektedir. Toplamda 895 bilet satış şubesi ile Türkiye’de en fazla şubeye sahip olan otobüs firması yurt içi ve yurt dışı yolcu taşımacılığı sektöründe lider konumundadır.

Turizm firması 1303 Metro otobüs filosuyla 2012 yılında 20 milyon yolcu taşımıştır ve taşıdığı yolcu sayısını 2013 yılında 22 milyona çıkarmayı amaçlamaktadır. Geniş teknoloji donanımlı araçlar ile yolculara güvenli ve rahat taşımacılık hizmeti sunulmaktadır. Metro Turizm’in bu kadar geniş ulaşım ağına ve filoya sahip olmasının en büyük nedenlerinden biri müşteri bütçesine uygun fiyatlar belirlemesidir. Otobüs biletleri fiyatları piyasa fiyatının ortalama 10 TL altında belirlenmektedir. Bu da yılda 20 milyon yolcu taşıma başarısını açıklayan etkenlerden biridir.

            Metro otobüsleri ile daha güvenilir ve daha kaliteli yolculuk yapmak mümkündür. Türkiye’de yıllardır faaliyet gösteren turizm şirketinin otobüs biletleri fiyatları da oldukça uygundur. Sefer düzenlenen her şehirde bilet satış noktaları oluşturulmakta ve otobüs biletleri temin edilebilmektedir. Farklı otobüs türleriyle hizmet verilmektedir. Araç filosu genişletilirken son teknolojiyle donatılmış yeni üretilmiş araçlar satın alınmaktadır. Filoya eklenen son araçlar Metro Suit ve Metro Class araçlardır.

Bu araçlarda her koltukta cep telefonu şarj edebilme olanağı her koltukta DVD keyfi Mp3 ve USB desteği hizmeti verilmektedir. Bu konforlu Metro otobüsleri Metro otobüs biletlerinin fiyatları belirlenirken yolcular açısından olumsuz bir durum yaratmamaktadır. Yani bilet fiyatları diğer araçlarda sunulan aynı hizmetle karşılaştırıldığında değişmemektedir. Türkiye’nin her yerine uygun fiyatlı yolcu taşımacılığı hizmeti sunmayı amaçlayan turizm şirketi Metro otobüs biletlerinin fiyatlarını belirlerken müşteri taleplerine göre hareket etmektedir. Yalnızca fiyat politikası belirlenirken değil diğer tüm kararlarda müşterilerin beklentileri değerlendirilmekte ve bu doğrultuda stratejik kararlar alınmaktadır. Müşteri istek öneri ve şikayetleri anketlerle belirlenmekte ve değerlendirilmektedir.

Karayolu yolcu taşımacılığı yapmak isteyen bir kişinin en kısa zamanda ulaşabileceği en güvenilir adres Metro Turizm bilet satış noktalarıdır. Türkiye’nin neredeyse her şehri için ayrı seferler düzenleyen bu otobüs firmasının en büyük hedefi tüm şehirlerde otobüs seferleri düzenlemektir ve bu amacına en kısa zamanda ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu sebeple Metro otobüs biletlerinin fiyatları piyasa fiyatlarından düşük tutularak müşteri devamlılığı sağlanmakta ve hızlı büyüme amacına ulaşılmaktadır. İnternet üzerinden alınan biletler bilet satış noktasından alınan biletlerle karşılaştırıldığında daha uygundur. Yalnızca otobüs firmasının kendi resmi internet sitesinden değil otobüs bileti rezervasyon ve satış işlemlerinin gerçekleştirildiği diğer internet adreslerinden de bilet temin etmek mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>